View Single Post
Stary 17-06-2008, 19:52   #10
I_love_Galaxy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Opole
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Re: Wymiana żarówki - światła postojowe przód

Wczoraj zabrałem się za wymianę żarówek (okazało się że druga też się przepaliła). Zasuwkę w nadkolu znalazłem, lekki skręt kół i dojście było jako takie. Po włożeniu ręki znalazłem oprawkę, po przekręceniu około 45 stopni wychodzi z żarówką. Z pokręceniem oprawki miałem problem bo nie ma jak za nią złapać, ale znalazłem kawałek listewki idealnie pasującej w oprawkę i to mi pomogło.

Ponieważ przepaliły mi się oba postojowe wymieniałem także od strony pasażera. I tu ku przestrodze innym muszę powiedzieć że narobiłem sobie roboty. W czasie montażu moja nie za mała ręka wypchała rurę z filtra powietrza, która przez nadkole doprowadza powietrze zasysane gdzieś w okolicy grilla. Chcąc poprawić porządnie to co ?zepsułem? musiałem odkręcić filtr ? wtedy dopiero udało mi się włożyć rurę z powrotem na swoje miejsce.

W sumie godzina roboty amatora nie licząc pieszczot (trochę poodkurzałem jak już miałem zdemontowaną obudowę filtra). Jeszcze raz dzięki za wskazówki no i uważajcie na tą rurę! :fcp26
__________________
Dokupiłem Golfa Plusa żonie, bo mi ciągle Galaxy podbierała...
I_love_Galaxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem