Temat: [Mondeo 2000-2007] Tempomat rozwiązanie zagadki
View Single Post
Stary 14-05-2008, 07:50   #4
mihowe
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Mazury
Model: MK3
Silnik: TDCi 130
Rocznik: 2001
Postów: 239
Domyślnie Re: [mk3] Tempomat rozwiązanie zagadki

Cytat:
Napisał joj
jedna uwaga niech wam nie przyjdzie do głowy wymiana jakiego kolwiek bezpiecznika na więszy niż jest to w instrukcji, to grozi pożarem auta, u znajomego w nissanie ciągle przepalał się bezpiecznik od deski rozdzielczej gasło wszystko, po wielu nieudanych naprawach postanowił załozyć większy bezpiecznik, cieszył się sprawnym autem jeden dzień potem spalił instalację elektryczną auta na szczęście był przy samochodzie i całe auto nie spłoneło
gratulacje z udanej naprawy, moja sugesia może wypiąć zasilenie podgrzewania dysz z tego bezpiecznika i założyć nowy
a tak swoją drogą muszę zobaczyć czy i umnie są podgrzwane dysze
W sumie taraz jak juz wiem co jest grane to taka przeróbka niema sensu.
Wręcz przeciwnie jak wysiądą ci dysze od spryskiwacza (grzanie) to po czym poznać.
Ano nie działa tempomat, to nawet dobrze, tylko to powinno być opisane w instrukcji obsługi i na skrzynce z bezpiecznikami.
Narazie odpięta jest ta dysza co robi zwarcie i tempomat działa. Kupie nową dyszę i wszystko wróci do normy.
Co do bezpieczników to 100% popieram kolege ale to chyba jest oczywiste. A juz najgorszym co może być to tzw. "podwatowanie" bezpicznika.
Dobrym przykładem niech będzie mój przypadek ja włożyłem tylko na chwilę w celu sprawdzenia co się psuje zamiast 7,5A, 10A i efekt był taki że pod maską zaczęło sie palić a bezpiecznik to wytrzymał o zgrozo.
Najprościej sprawdzić czy są podgrzewane po tym czy z prawej strony (zaglądając pod maskę) przy zawiasie do maski idze przewód elektryczny i wchodzi między maskę a wygłuszenie. Jeżeli tak to 100% podgrzewane bo tam do niczego innego prond nie jest potrzebny.
Aha i jeszcze jedno dysze grzeją cały czas jak jest włączony zapłon. Nie ważne czy zima czy lato czy pryskasz czy nie. Poprostu włączasz zapłon i one grzeją. Przynajmiej tak wynika z moich obserwacji.
pozdr
__________________
Tylko po co wierzyć anonimowemu kolesiowi w internecie........
mihowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem