View Single Post
Stary 23-04-2008, 22:37   #119
blue827
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Re: BLOS - opis, monatż i regulacja.

No więc tak, wstyd przyznać ale podłączyłem nie do tego kabelka, ale winę za to ponosi schemat do mojego samochodu, poprostu są błędnie oznaczone wtyczki (nie wpinałem się bezpośrednio przy sondzie tylko troche dalej, więc musiałem wyłuskać odpowiedni kabelek z wiązki przewodów).
Na lpg rzeczewiście wachało się tam napięcie ok 0.6-0.7V więc wyglądało to na odczyt z sondy ale to przypadek, a na benzynie było tam napięcie 13.6V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nawet nie wiem czy ten wskaźnik się od tego jakoś nie uszkodził lub rozkalibrował.


No ale wkońcu znalazłem prawidłowe kabelki od sond, mam dwie sondy bo silnik jest V6 czyli dwa bloki, ale wskazania powinny być te same.
Jedna z nich (przedni blok) wskazuje cały czas to samo, pali się zielona dioda. Na benzynie lekko się wacha ale w granicy zielonych natomiast na lpg wogóle. Więc możliwe że ta sonda jest padnięta.

Natomiast na drugiej sondzie (tylny blok) już są różne wskazania, tzn przy dodaniu gazu się wzbogaca. Na jałowych na benzynie zostaje na zielonym natomiast na gazie jest na ubogim zakresie, mimo że blosa rozkręciłem dosyć dużo, ale jeszcze jutro podczas jazdy musze to sprawdzić jak ten wskaźnik będzie wyświetlał.
tutaj małą kompilację nakręciłem kamerką: >link
blue827 jest offline   Odpowiedź z Cytatem