View Single Post
Stary 22-04-2008, 10:02   #28
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Jakiś czas temu pytałam sie na forum o gaz do focusa i ludzie różnie pisali. Że się nie opłaca bo się silnik niszczy, że oprócz gazu to jeszcze miesięcznie wydam na benzynę ok 50zł, bo nim się przełaczy na gaz auto to trochę benzyny zje, że np. po 3 - 5 km się dopiero przełącza, że gniazda ceramiczne są i focusy przez to się nie nadają do gazu, itd. Ale w końcu zdecydowałam się i założyłam. Dzwoniłam po kilku warsztatch w swoim mieście, w tym do 3 takich bardzo dobrych. Panowie powiedzieli że lubryfikacja to pic na wodę, że to tylko naciąganie klienta na koszty,ale jak chcę to mogą mi założyć. Wytłumaczyli mi dokładnie co i jak z ta lubryfikacją jest. A poza tym coś mówili że auta po 2000 roku mają ceramiczne gniazda dopiero i jeszcze cos o wersjach amerykańskich, ale nie pamiętam już dokładnie co mówili. Więc żadnej lubryfikacji nie zakładałam. Jeżdzę już miesiąc i nie mam żadnych problemów, ale to żadnych. Auto na gaz przełacza mi się od razu, a bak benzyny jak zatankowałam do pełna, tak wskazówka przez miesiąc prawie nic nie drgneła. Więc nie wiem czy na benzynę wydam miesięcznie 10 zl, a nie jak niektórzy pisania 50zł :fcp4 Wystarczy dbać bardziej o silnik przy LPG i bedzie wszystko :fcp26
anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem