View Single Post
Stary 04-04-2008, 14:15   #1
colleque
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Jaki Focus dla Pana po 50?

Witajcie drodzy Klubowicze! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest mój pierwszy post tutaj. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy podejmowaniu decyzji dotyczącej kupna auta. Zacznę może od początku. Auto nie jest przeznaczone dla mnie, a dla mojego taty. Tata obecnie mieszka w Anglii. Jest tam już ponad 2 lata i chyba to już najwyższy czas by kupić sobie jakieś auto. Wcześniej w Polsce mieliśmy Punto 2, wcześniej cieniasa, a jeszcze wcześniej malucha-kaszlaka (ale kto go nie miał ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) .
Wróćmy jednak do tematu obecnego zakupu. Tata mój ma 56 lat i nie szuka specjalnych wrażeń, aczkolwiek nie chce kupić samochodu - muła. Generalnie będzie mu potrzebny by dostać się do pracy i z powrotem. Czasami wyskoczyć za miasto, ale nie planujemy długich tras. Na co najbardziej zwracamy we dwóch uwagę - silnik najlepiej mały (bo im większy tym większy tax w anglii) no i dochodzą koszta paliwa, gabarytowo - najlepiej niezbyt duży, wersja hatchback chyba najodpowiedniejsza, no i w miarę solidny, by nie rozkraczył się po 2 miesiącach od kupna.
Z ogólnego rozeznania doprowadziło nas to do wielu marek samochodów. Wśród nich jest także Focus. Problem napotykamy przy wyborze modelu, rodzaju silnika oraz rocznika. Zastanawia mnie (i tego dotyczy ten post właśnie) który z silników Focusa jest najmniej awaryjny i który z modeli (rocznikowo) byście polecali. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe widzę 4 modele - 98,99,00,01. Który z tych 4 lat był już produkowany bez usterek itp itd?
I który z nich cieszy się najlepszą opinią?
Jeśli moglibyście pomóc podjąć decyzje, podać jakieś cenne rady, lub otworzyć mi i tacie oczy na szczegóły których nie znamy, bylibyśmy naprawdę wdzięczni.
Na sam koniec powtórzę: szukamy samochodu (np. dobrego, polecanego Focusa) z najlepiej niewielkim silnikiem, który jest solidny i małopalący. Dodatkowo mógłby się nie wlec na autostradzie (ale nie jest to priorytet).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w imieniu swoim jak i mojego taty.
Notka: Niewiele się znamy na samochodach, dlatego proszę pisać językiem dla laików Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!
colleque jest offline   Odpowiedź z Cytatem