View Single Post
Stary 22-01-2008, 22:50   #41
motto77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Włocławek
Postów: 45
Domyślnie Re: ZETEC kilka uwag odnośnie zużycia LPG

Cytat:
Napisał iksilak
Cytat:
Napisał motto77
... jeśli robisz 40000 km rocznie ...
Ładnie to wyliczyłeś ale coś mi się nie zgadza. 40000km/rocznie, to będzie hmmmm, 206000 na 40000 rocznie to twój wózek jeździł około 4,5 roku. Jest z 94` czyli ma 13lat, to 8,5 roku stał w stodole?
Mondeo mam od końca sierpnia, jak kupowałem miało 183kkm na liczniku.

Cytat:
Napisał iksilak
Moim zdaniem przeciętny użytkownik nie robi więcej niż 20000 rocznie a z twojego przebiegu nawet tyle nie wynika. Miesięcznie około 1500-2000. Zakładając litr różnicy na setkę to 20 litrów x2,3zł to 46zł przy wydatku 460zł. To około 10% oszczędności, to sporo ale czy warto? Mnie chyba by coś trafiło gdyb miał dla tych 10% grzebać w silniku i jeździć na trasie do 100km/h. Przecie dla Mundka 100km/h na trasie to męczarnia. A co z mocą? Można skręcić ustawienia lpg, że będzie mało palił ale przyspiesza wtedy dwa razy dłużej niż normalnie.
Mój jeździ tak samo na LPG jak na PB, a jeżdżę 100, bo uważam, że polskie drogi nie nadają się na wiele więcej, choć kilka razy w życiu wyszła mi średnia w granicach 120km/h (średnia z GPS a nie rejsowa).

Cytat:
Napisał iksilak
Ja po trasie (jeżeli warunki pozwalają) poniżej 130 nie schodzę, jak dwupasmówka to 150, jak duży ruch to dużo przyspieszania podzcas wyprzedzania (żadko sie zdaża, że ktoś wyprzedza mnie), w ruchu miejskim ruszam ostro i hamuję późno. Taki mam styl i tak lubię nawet jak kosztuje mnie to 50 czy 100zł miesięcznie więcej gazu. Jak będę chciał oszczędzać i jeździć delikatnie, to kupię sobie Tico.
Jak przezyjesz wypadek, które nie dało sie teoretycznie przezyć to zmienisz sposób jazdy. Młody jesteś i (nie obraź się) na pewien sposób głupi, z czasem dorośniesz.

Pozdrawiam
__________________
Linux jest dla leniwych, raz zainstalowany działa wiecznie.
motto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem