View Single Post
Stary 03-11-2007, 10:13   #2
yoorki
FCP member
 
Zarejestrowany: 12-08-2007
Model: MkI
Silnik: 2,0l
Rocznik: 1996
Postów: 68
Domyślnie Re: MkI '95 automat- na "D" nie jedzie, reszta OK

Pomyślałem sobie, że należy wymienić olej i filtr. Kupiłem olej dextronII oraz filtr. Po zdemontowaniu miski olejowej i kawałka skrzyni, fitra nie znalazłem. Szukałem godzinę i nic - nie ma? a może ukradli?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym, na niskich obrotach, na postoju błyskawicznie spadają i powracają do poprzedniego stanu obroty...tzn. jest ok 1000 nagle w pół sekundy spadają do 500 i tak samo z 500 w pół sekundy skacze na ok. 1000, czasem po prostu gaśnie. Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach.
Nie wiem czy jeden problem z drugim ma związek....
W każdym razie proszę o pomoc

[ Dodano: 03-11-2007, 00:00 ]
w/w wymieniony olej nie był w najlepszym stanie-miał kolor brązowawy i posiadał kilka glutów :fcp5 , poza tym był nieco jakby spieniony.

Przy okazji pytanie - gdzie jest filtr oleju ASB???[/quote]


witaj!
co do czesci o braku reakcji na "D" to nie bardzo wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze to blad elektr. filt musi byc widoczny po zdjeciu miski olejowej a dokladnie to zobacz w "sklepiku" jak to ustrojstwo wyglada i wtedy bedzie latwiej bo z wygladu nie przypomina sitka czy czegos w tym rodzaju.
co do obrotow......Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach..... to nie jest tak jak uwazasz.
na czterech tysiacach nastepuje odciecie i dlatego tak skacze ci wskazowka. komp nie pozwala na przekroczenie tej granicy a poniewaz ty dalej cisniesz wiec skacze i to nie jest ta sama sytuacja. a na niskie obroty moze pomoc a nawet powinno czyszczenie krokowca, ja zrobilem to wlasnioe wczoraj po dlugich walkach i teraz mam idealnie tak jak powinno byc. niedawno wymienilem tez olej w skrzyni i wierz mi u mnie to bylo dopiero bloto.... acha teraz doczytalem ze kupiles tez filtr wiec wiesz jak wygladaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec moze juz ktos zagladal do skrzyni przed toba i... ale zastanawia mnie olej jaki kupiles bo ja w serwisie kupowale i dali mi D III. sumujac: czysc jak najszybciej krokowca i zobaczymy co z obrotami - powodzenia
__________________
mam nadzieje ze moja morda pasuje do forda
yoorki jest offline   Odpowiedź z Cytatem