View Single Post
Stary 02-11-2007, 22:49   #1
redman_jakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK1, ASB
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie MkI '95 automat- na "D" nie jedzie, reszta OK

witam. Pomocy!!! Mój świerzo zakupiony mondziak po tyg. eksploatacji zwariował, a konkretnie zwariowała ASB. Gdzieś na forum przemknął mi podobny problem, ale ni czorta nie moge go odnaleźć. opcja "szukaj" nie sprawdziła się w tym temacie.

Po uruchomieniu silnika i wrzuceniu na"D" nic się nie dzieje, dopiero jak przycisnę gazu i dojdzie do 4000obr. to wyrywa jak F1- wiem że to groźne dla skrzyni, więc ruszam z 1 potem przerzucam na 2, potem jak auto jedzie ok 50-60km/h wrzucam "D", bo tylko wtedy łapie i tylko z O/D off...- inaczej nie reaguje na "D"
Pomyślałem sobie, że należy wymienić olej i filtr. Kupiłem olej dextronII oraz filtr. Po zdemontowaniu miski olejowej i kawałka skrzyni, fitra nie znalazłem. Szukałem godzinę i nic - nie ma? a może ukradli?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec końców wymieniłem olej (dynamicznie), jednak zabieg ten niczego nie zmienił w działaniu ASB, poza płynniejszym przejściem z "1" na "2" i potem na "D" - dalej z driv'a nie idzie ruszyć!!!

Poza tym, na niskich obrotach, na postoju błyskawicznie spadają i powracają do poprzedniego stanu obroty...tzn. jest ok 1000 nagle w pół sekundy spadają do 500 i tak samo z 500 w pół sekundy skacze na ok. 1000, czasem po prostu gaśnie. Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach.
Nie wiem czy jeden problem z drugim ma związek....
W każdym razie proszę o pomoc

[ Dodano: 03-11-2007, 00:00 ]
w/w wymieniony olej nie był w najlepszym stanie-miał kolor brązowawy i posiadał kilka glutów :fcp5 , poza tym był nieco jakby spieniony.

Przy okazji pytanie - gdzie jest filtr oleju ASB???
redman_jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem