View Single Post
Stary 05-09-2007, 22:55   #1
wujot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2007
Postów: 2
Domyślnie TDDI błędne wskazanie temperatury

Witam.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa TDDI, rocznik 2004. Powoli zapoznaję się z autkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale do rzeczy...
Mam pytanie - w jakim położeniu powinna znajdować się wskazówka temperatury po nagrzaniu silnika?
Gdzieś wyczytałem, że prawidłowo powinna być ustawiona +/- po środku skali ("pionowo"). Niestety, u mnie - po nagrzaniu silnika - za każdym razem pokazuje stan delikatnie ponad początkowy zakres skali temp. optymalnej (załącznik). Nie jestem pewny, czy jest to prawidłowe wskazanie. Byłem u "fachowca", stwierdził, że pewnie do wymiany jest termostat. Termostat wymieniłem , ale wskazania nie zmieniły się ! po nagrzaniu wskazówka dalej dochodzi do tego samego momentu.
Jazda z włączonym trybem testowym wyświetlacza, ustawionym na wskazywanie temp. płynu chłodzącego daje odczyty raczej prawidłowe - temperatura startuje od +/- temp. otoczenia i maksymalnie dochodzi do ok. 85 stopni C (po rozgrzaniu auta).
Wszelkie sugestie mile widziane - nie daje mi to spokoju, czy aby na pewno takie zachowanie jest prawidłowe.
Pozdrawiam
Wojtek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wujot jest offline   Odpowiedź z Cytatem