View Single Post
Stary 05-09-2007, 05:21   #25
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Diagnozowałem pompę w ASO przed zakupem w sierpniu ,a padło w grudniu.
Podobno przyczynami padnięcia sterownika są: zapowietrzenie układu (lewe powietrze), niby nie paliwo ale wystarczy paproch i moduł źle to odczyta i poszłoooo. Pompa nie lubi być kręcona na siłę skoro auto nie chce zapalić. Bosch twierdzi że moduł należy do delikatnych i czułych elementów elektorniki. Ja przed awarią nie widziałem różnicy w pracy silnika czy auta.
Pzdr
Piotr :fcp29

[ Dodano: 2007-09-05, 06:25 ]
Cytat:
Napisał laskala
Powyższe posty skłaniają do zadania kolejnych pytań:

- Czy jest możliwość sprawdzenia pompy- w jakim jest stanie, ile może jeszcze pociągnąć itp....?
-Jak przedłużyć żywot pompy?
-Czy rozważać profilaktyczną wymianę (regenerację) pompy, bo lepiej niech to zrobię na miejscu niż 600km od domu?
-Czy rzeczywiście nie da się uniknąć naprawy pompy (według "dwoje19" to tylko kwestja czasu).... czy jednak są szczęśliwcy, który tego uniknęli

Dziękuję za odzew
pozdrawiam
Nigdy moje poprzednie auta nie stanęły mi w drodze (a już napewno nie podczas wyprzedzania) - prócz foxa
Moim zdaniem lepiej mieć przy sobie notkę serwisów Boscha jak się jedzie z dala od domu.
A to, czy każdego musi to spotkać to chyba nie prawda i przebieg chyba bez różnicy bo jeden kolega z forum pisał że miał awarię sterownika przy 80 tyś. km.
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem