View Single Post
Stary 04-09-2007, 14:51   #18
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
Cytat:
Napisał norbi333
No zabacz a u mnie przy 200 km/h pali 19-20 l
znajomemu po miescie pali 13 :fcp27 wiec co to za porównanie...

Cytat:
Napisał Pinki
no prosze to tyle co moje 1.8 paliło jak było na PB
nie musze go deptac zeby jechał :fcp18
co to za brednie? to dlaczego maluszek, albo CC nie pali 40/100km? przeciez temu to wrecz w ogole nie mozna puscic nogi z gazu (wcisnietego do dechy)!!
nie przesadzajcie koledzy, bo takie argumenty sa smieszne. jakby tak bylo, to silnik 6.0 V12 palilby 2l/100km, a ze tak nie jest to kazdy wie!
roznica sie bierze ze sposobu jazdy. jeden przyspiesza bardziej dynamicznie, pozniej zmienia biegi, jedzie przed swiatlami do ostatniej chwili (po czym mocno hamuje), inny przyspisza spokojniej, wczesniej (nizej) zmienia biegi, jak sie da, to jedzie na luzie, hamuje z daleka silnikiem i tyle.
koniki w aucie trzeba nakarmic i nie ma znaczenia to, ze jak mam ich wiecej, to nie musze deptac - 6 garow to 6 garow, ktore musza pracowac, a nie 4!, zeby auto tak samo ruszylo, tyle samo mocy mu potrzeba niezaleznie od tego ile maksymalnie mocy silnik moze dostarczyc! jasne, ze sa SZCZEGOLNE warunki, przy ktorych wiekszy i mocniejszy silnik spali mniej (np przy wyprzedzaniu lub przy jezdzie pod gorke - ale WYLACZNIE pod warunkiem, ze ma mozliwosc jechania na wyzszym biegu, niz kierowca w aucie o slabszym silniku). ile takich sytuacji jest na drodze w codziennej eksploatacji? raczej bardzo niewiele! wiec smaryczne spalanie MUSI byc wieksze w wiekszym i mocniejszym silniku (przy zalozeniu, ze te silniki sa identyczne technologicznie)!
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem