Temat: [Galaxy 2000-2006] chłodzenie silnika w Galaxym
View Single Post
Stary 16-07-2007, 11:22   #1
andrzej103
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2007
Model: Smax MK1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie chłodzenie silnika w Galaxym

Witam wszystkich, mam problem ze swoim galaxym. Podczas "jazdy" w korku silnik się gotuje - wskaźnik po kilkunastu minutach wędruje na czerwone pole. Przy jeździe choćby 40 km/godz. pęd powietrza załatwia problem i jest OK (wskaźnik na środku). Każdy powie- wentylatory. Niestety nie. Wentylatory sprawdzone , pracują na I i II biegu . Płyn w chłodnicy wymieniony , wymieniony termostat , układ odpowietrzony. Pompę wody również wymieniałem jakieś pół roku temu , bo ciekła. Sam więcej nie wymyśliłem, pojechałem do "fachowca". Stwierdził, że pewnie chłodnica ma za mały przepływ - może być zabita jakimś syfem z długiej eksploatacji (przebieg 180tys.). Jednak została przepłukana jakąś chemią do płukania chłodnic - bez efektu . Wymiana chłodnicy to trochę kosztowna impreza , w dodatku wcale nie mam pewności , czy pomoże . Może ma ktoś jakiś pomysł , czego szukać . Cały układ jest równo gorący , chłodnica, przewody , woda w wyrównawczym , więc płyn chyba płynie.
Z góry dzięki za pomoc. Przy temp. +40 na zewnątrz jak dziś , długo tak nie pojeżdżę.
pozdr.

PS:Czy podłączenie komputera może pokazać jakieś błędy z tym związane?Tego jeszcze nie próbowałem , wydawało się , że prosta sprawa - układ chłodzenia.

Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 14:32
andrzej103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem