Temat: [Galaxy 1994-2000] Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu
View Single Post
Stary 23-03-2007, 20:34   #5
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie

ja miałem identyczny problem też myślałem że to filtr przeciwpyłkowy ,póżniej chwyciłem się klimatyzacji ale zauważyłem że woda leje się wtedy gdy myję auto lub gdy padał deszcz.po nitce do kłębka doszedłem że jedyna pewna przyczyna wody w nogach pasażera lub kierowcy tkwi w nieszczelnym kołku rozporowym mocującym boczną osłonkę znajdującą się w dolnym rogu przedniej szyby.w zależności która strona jest nieszczelna woda będzie z jednej lub drugiej strony aby się przekonać czy mam rację polej wodą ten rejon wodą a zobaczysz wodę lejącą się do środka. aby usunąć nieszczelność odkręć nakrętkę pióra wycieraczki delikatnie ją podważ by zeszła ze stożka posługując się lusterkiem od spodu podważ kołeczki mocujące tą atrapę i zdemontuj ją zauważysz że kołek rozporowy znajdujący się wyżej wchodzi w prostokątny otwór znajdujący się w słupku będzie zapaćkany pozostałościami silikonu który po latach stwardniał i stał się nieszczelny.ford się nie popisał bo prowadzi wprost do wnętrza kabiny.nawal tam silikonu zamontuj owiewkę i problem wody ustanie.odpisz czy nie mam racji.ten problem był przerabiany wcześniej poszukaj w archiwach pozdrawiam mirek :fcp2
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem