View Single Post
Stary 12-03-2007, 22:34   #2
ILO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Niestety - psuje Ci się koło dwumasowe na 110 % Też tak mam, że niby wszystko ok a jak puszczam sprzęgło to jest takie delikatne stuknięcie. Też przestudiowałem forum a w końcu pojechałem do ASO - 77 zł i wyrok koło dwumasowe do wymiany. Koszt koła ok 1750 zł - jeśli zamówię wcześniej to z rabatem dostanę za 1500 zł + wymiana = "powinniśmy się zmieścic w 2000 zł" :612: Na allegro znalazłem ogłoszenia o regeneracji kół za około 600-800 zł ale w to bym się nie bawił bo nowe są za 1000 zł firmy "Luk". Zaczołem szukac mechanika no i znalazłem (znajomy znajomego - więc wody nie lał) za koło powiedział 1000 zł - 2 dni samochód i 250 - 300 za robociznę. Spoko ale zaraz dodał żeby lepiej przy okazji wymienić sprzęgło, docisk i coś tam bo powinno się to razem robic i może paść za jakiś czas więc nie ma sensu płacic 2 razy za tą samą robotę. A w serwisie nic na ten temat nie powiedzieli - pewnie przy wymianie koła doliczyliby swoje - no bo "Panie - trza wymienić i już". Mówi żeby na razie tego nie ruszać i jeździć do końca aż całkiem padnie i wtedy robic !!! Ponoć jak już jest całkiem padaczka to są problemu z rozrusznikiem bo opiłki się tam dostają i utrudniają rozruch. Więc jeżeli sprzęgła nie trzeba będzie ruszać a to dopiero się okaże przy wymianie koła w jakim stopniu jest zużyte to zamkniesz się w kwocie do 1300 zł - natomiast ze sprzęgłem do 1900 zł - też jestem na to wkurzony ale lepsze to niż wydać ponad 3000 w ASO :wpale:
ILO jest offline   Odpowiedź z Cytatem