View Single Post
Stary 12-03-2007, 20:28   #1
major123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-03-2007
Postów: 3
Domyślnie TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Jestem tu nowy i mam pytanie/problem dot. Mondeo TDCI 2003/135 kkm
Przeczytałem 100 wątków na forum (bardzo ciekawe), ale nie mogłem znaleźć jednoznacznych objawów znanego problemu uszkodzenia koła dwumasowego - jednym drga jak jedzie - innym na wolnych obrotach, czy przy dodawaniu gazu itp.

Otóż u mnie coś ćwierka/świszczy przy wciśniętym sprzęgle (od 2-3 miesięcy), coraz głośniej, a teraz zaczęło jakby lekko łomotać. W czasie jazdy nic się nie dzieje, także na wolnych i niewolnych obrotach wszystko jest ok, dodawanie i ujmowanie gazu także bez objawów.
Efekt tylko przy wciśnięciu sprzęgła. Mechanik oczywiście chce wymieniać komplet części (łożysko+koło dwumasowe+tarcze i docisk) co oznacza wyrok ponad 3tys pln za naprawę. Może szanowni koledzy podpowiedzą czy wyrok jest nieodwołalny ??. Może jednak nie wszystko wymieniać trzeba już i od razu (np. owo nieszczęsne koło którego koszt stanowi 50% naprawy).

Swoją drogą co za sk..w..s..n konstruktor wymyślił to g..w..ne sprzęgło, które nie dość że psuje się wszystkim nagminnie to kosztuje chore pieniądze. Rok temu wymieniłem kompletne sprzęgło w Lanosie (i to w ASO) za 450 pln z robocizną - mondek raptem ze 2 razy droższy a serwis analogicznej części x10 - paranoja.
__________________
Mondeo 2003 TDCI 115
major123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem