View Single Post
Stary 11-12-2006, 19:42   #10
vi_king
ford::advanced
 
Avatar vi_king
 
Zarejestrowany: 27-10-2004
Skąd: Jelenia Góra
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 234
Domyślnie

Witam kolegów.
Dawno mnie nie było, ale widzę że zajrzałem w porę.
Problem wody na podłodze był już przerabiany na forum, ale to temat - rzeka :fcp2 .
Macie rację po stronie pasażera woda leci na podłogę przez nieszczelną uszczelkę filtra przeciwpyłkowego. To robota na 15 min. Uszczelnia się silikonem do wanien i brodzików - raz na zawsze (już to przerabiałem).
Problem wody na progach pasażera i kierowcy jest bardziej złożony (też go przerabiałem).
Woda nie cieknie przez uszczelkę drzwi !!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (może poza nielicznymi przypadkami).
Skąd woda? A, no z wnętrza drzwi. Wewnątrz drzwi jest taka pianka przeciw skraplaniu wody. I ta pianka czasem się odkleja, szczególnie przy wysokich temperaturach (a lato było ciepłe).
Woda cieknąca przez uszczelkę szyby w drzwiach i skropliny powstające wewnątrz drzwi zamiast po piance wyciekać otworami w dole drzwi ciekną po plastikowym poszyciu drzwi na próg i do wnetrza.
Należy zdjąć poszycie drzwi i looknąć na piankę - na bank jest odklejona . Przykleić taką spec-uszczelką (mają u Forda) lub podobną uszczelką "w tubce". Należy też sprawdzić podłogę po "mokrej" stronie - ja miałem takie jeziorko pod wykładziną, że mogłem karpie hodować . Wodę wybierałem szmatą i suszyłem elektryczną opalarką (ale hardcore).
Pianka potrafi też nadgnić i wtedy kiszka totalna - trza wymieniać poszycie.
Problem opisywał Mirez (oby jego Ford był wieczny) na swoim anglojęzycznym portalu.
To adres - http://www.mirez.co.uk/WaterProbs.htm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisał też wodę w bagażniku i deszczyk przez szyberdach.

Uff, ale się napisałem - mam nadzieję, że komuś się to przyda.
__________________
S-MAX MK2 2.0 EcoBlue Titanium 2019
Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze to z pewnością coś przeoczyłeś.
Jeżeli coś może się popsuć - popsuje się na pewno.
vi_king jest offline   Odpowiedź z Cytatem