View Single Post
Stary 20-08-2006, 00:22   #1
Zbyszek123
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-08-2006
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Problem z Mondeo Zetec 1,8 Benzyna

Witam
Posiadam od ponad roku autko: ford mondeo zetec 1,8 benzyna 1994r. - bez gazu - benzyna shell pb95.
Sprawuje sie całkiem nieźle jak na rocznik i wydana kasę. :fcp2
Po zakupie w zeszłym roku i wymianie stand. części (paski, płyny, filtry, świece, tłumik) działało dezawaryjnie.

Ostatnio jednak to się spsuło :fcp11 , i mam pytanko do forumowiczów, czy czegoś takiego nie doswiadczyli:
Silnik nie pali na 2 i 3 cylinder, odpala bez problemów, ale jak traktorek (trudno się dziwic na 2 tłokach).
Stało sie to tydzień temu- wymieniłem świece na Motocraft oraz kable na BOSCHa, przy okazji mechanik posprawdzał mi złacza - wszystko Ok - autko zaskoczyło i działało dalej jak igła. Przejechałem 200 km i chochlik wrócił - mechanik wymienił cewkę, posprawdzał kable - ja też i nic, dalej silnik kolebie na 2 tłokach. Teraz coś przebąkuje o uszk. komputerze, czyli nie ma pomysłu i chce sie go pozbyć.

Podczas pracy na 2 tłokach dziwnie skacze mu obrotomierz, chociaż słuchowo obroty aż tak się nie zmieniają, podczas jazdy chwilami autko ma chęć ruszyć, ale to tylko takie podrygi, jak by coś nie łączyło. Dzieje sie tak na zimnym czy ciepłym silniku, iskra jast na 2 i 3 cylindrze, wtryskiwacze 2 i 3 wypinanie nie mają wpływu na pracę???
Złacz są w miarę - styki czyste - chyba, że gdzieś jakis kabel skruszał...
Nie bardzo chce mi sie wierzyć, ze komp. tak raz działa ok, a raz fiksuje - reset oczywiściwe nie pomaga. Może się mylę, ale jak na razie to wymieniam po omacku i mam 500 zł w plecy, a auto stoi na podwórku. Nie bardzo chcę jechac na tych 2 tłokach na komp. bo to około 20km - i wynik tez nie jest jasny.
Na chopski rozum to cos z zapłonem, ale to mogło sie sprawdzic przy mojej starej sierze.

Być może ktoś doswiadczył podobnej sytuacji, byłbym wdzieczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
Zbyszek
Zbyszek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem