View Single Post
Stary 31-08-2005, 17:16   #1
Bart_007
 
Postów: n/a
Domyślnie [Ford Aspire] Części zamienne / zamienniki

Jak wiadomo ten model nie jest zbyt popularny (nie tylko w PL ale i w Europie), tak więc z częściami zamiennymi różnie bywa.

Dobrze by było aby temat zawierał informacje o częściach (nie tylko) zamiennych, które działają w waszych Aspire-ach.
Mam nadzieję, że ułatwi to pozostałym życie - w myśl zasady uczenia się na doświadczeniach innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Starajcie się proszę podawać jedynie informacje mające związek z tematem aby wątek jak najdłużej pozostał przejrzysty.

Z uwagi na pochodzenie samego modelu (Mazda 121 -> Kia Pride / Avella -> Ford Aspire... i zaczynam się powoli gubić...) znaczna ilość części pasuje właśnie od Mazdy.

Tak to już jest, że na każdym zebraniu ktoś musi zacząć...

Z informacji od poprzedniego właściciela (nie mam 100% pewności):
- Końcówka drążka kierowniczego: Mazda 323
- Łożyska koło przednie 1 komplet (2 szt.) : JL69310 (2 szt.)
- Łożyska koło tylne 1 komplet (2 szt.): KL44610 (1 szt.), KLM11710 (1 szt.)

Zamontowane podczas mojego użytkowania pojazdu:
- Łożyska koło tylne 1 komplet (2 szt.): Mazda 323, producent Bearings, Oznaczenia: LM11749/10 (1 szt.), L44649/10 (1 szt.)

Pozdrawiam
Bart(ek)

[ Dodano: 2005-11-03, 10:55 ]
Kolejny "zamiennik". Tym razem poduszki pod silnik / skrzynię biegów.
Niestety nie udało się odnaleźć niczego co idealnie pasowało (bynajmniej wg. mechanika który to robił).

Poduszka silnika (przód) / poduszka skrzyni biegów (tył): zamiennik (sama poduszka, bez mocowania) od VW Golf 1, ostatni rocznik, poduszka centralna (?).
Uwaga! Niestety konieczna drobna modyfikacja mocowania poduszki (zwiększenie średnicy / obwodu).

[ Dodano: 2005-12-19, 22:09 ]
Kable WN, firma JC. Mazda 323; 1,3 benzyna; rocznik 94. Stara wersja karoserii.
  Odpowiedź z Cytatem