View Single Post
Stary 30-06-2004, 14:46   #2
Dzekis
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: 100lica
Postów: 198
Domyślnie Bigas

Mam u siebie zamontowanego Bigasa SGIS PLus 4C. Istalowałem w warsztacie generalnego importera Bigasa firmy Anlero Polska (ul. Codzienna 50), nie mam przy sobie telefonu. Przejechałem kilka tych warsztatów i zdecydowałem się na ten, ponieważ:
- polecił mi go znajomy
- człowiek nadzorujący cały proces i warsztat zna się na rzeczy bardzo dobrze, a w szczególności na fordach, potrafił bardzo dobrze mi wytłumaczyć wątpliwości związane z LPG (byłem zrażony do gazu po poprzednim aucie)
- cena nie była taka straszna (w kwietniu 2004 było to 4kPLN)
- mam na to 2 lata gwarancji
- interesował mnie tylko pełen wtrysk

Instalacja bez większych problemów, poza tym, że wyszła uszkodzona sonda lambda i trza było nową zapodać. Po powtórnej regulacji spisuje się bardzo dobrze (miasto ok. 10l/100 km, trasa 8,5-9l/100 km - silnik 1,8 mondeo). Spadku mocy nie widać i nie czuć, jakość montażu moim zdaniem bardzo wysoka. Po prawie dwóch i pół miesiąca jazdy na LPG nie narzekam, zrobiłem już prawie 3kkm i jest OK. Mam zmienione przewody i świece, o to trzeba dbać, żeby silnik prawidłowo spalał mieszankę i musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie częściej ponosić te koszty.

Ja polecam Bigasa, bo uważam, że trudno o lepszy i bardziej profesjonalny warsztat. Byłem w kilku innych warsztatach, ale zdecydowałem się na ten, bo to był generalny importer. Jesli masz jakieś pytania wal śmiało.
__________________
Mondeo 1,8 98' - morski met. Bigas SGIS
Dzekis jest offline   Odpowiedź z Cytatem