View Single Post
Stary 25-04-2004, 22:28   #3
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie

co do kolektorów w 1,6 94r. powinny być metalowe.

Z drugiej strony - sam mam 99r z plastykowym kolektorem i mam II-generację. Załozyłem ją robiąc szczegółowy wywiad wśród gazowników i na sieci wśród userów.

W pełni zgadzam się z kolegą bodo. Większość gazowników działa na zasadzie łapania następnego klienta. Ja chodząc za instalacją dla siebie, od razu na wejściu mówiłem że nie interesuje mnie najtańsza instalacja. Dla mnie podstawą był komp z warunkiem odpowiedniej temperatury na parowniku. Inna sprawa że sam osprzęt - choćby najlepszy - nie zapewni dobrego działania jeśli ktoś spartoli robotę. Dosyć często tańsze komponenty będą o wiele lepiej działały jeśli całość będzie poprawnie zamontowana.

Staraj się szukać sprawdzonych instalatorów. Popytaj znajomych gdzie instalowali LPG - jak później wygląda serwisowanie w przypadku problemów. Ja w ten sposób wyeliminowałem zakład gdzie bardzo pięknie panowie opowiadali o instalacjach. Tylko że szwagier buja się do nich od 1,5 roku z tym samym problemem a oni nie są w stanie tego zdiagnozować.

W moim przypadku wybór padł na jeden z najstarszych firm w Lublinie, gdzie już nie jeden znajomek montował iinstalację. 2 największe zarzuty wobec nich:
- za wysoko ustawiona temperatura przełączania na gaz
- droższe przeglądy okresowe niż w innych zakładach (o jakieś ok 10-30 zł, ale dokładnie nie wiem)
Póki co, jestem z tego wyboru zadowolony.

się rozpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem