View Single Post
Stary 21-05-2024, 14:44   #798
Marekmam
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-05-2024
Skąd: Londyn
Model: Mondeo mk5 hybryda
Silnik: 2.0 hybryda
Rocznik: 2016
Postów: 0
Smile Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie ma tam podanego żadnego interwału wymiany łańcucha. Jeśli się nie mylę, to 2.0 hybrydy jest blisko spokrewnione ze stosowanymi w Mondeo Mk3 i Mk4 silnikami 2.0, a tam łańcuchy wytrzymują długo. Sam mam Mk3 1.8 (to w uproszczeniu to samo co ten 2.0, tylko mniejsze) z przebiegiem prawie 240 tyś. km i Mk4 2.0 z przebiegiem niespełna 120 tyś. km - w obu autach łańcucha nie trzeba było ruszać.
Ja pytałem się w serwisie podczas przeglądu i wymiany oleju to powiedzieli że łańcucha się nie wymienia póki nie wydaje niepokojących odgłosów mam przejechane 154000mil (okolo 246000km) jedyne co do tej pory wymieniłem to tarcze chamulcowe przednie raz klocki chamulciwe 3 razy opony średnio co 2 lata muszę wymieniać ... To znaczy przód co 3 serwis tylne około 5-6 serwis ( robię około 30000 rocznie dwa serwisy) czyszczenie klimatyzacji co 2 -3 lata (odgrzybianie co drugi serwis) sprawność baterii dużej około 60% pytałem się parę lat temu ile kosztuje nowa z wymianą w salonie to powiedzieli wtedy że 7,500£ spalanie mam na poziomie okolo5,5l/100km w mieście i około 6,5l/100km poza miastem na autostradach angielskich Max prędkość 120km/h a kupiłem go w 2019 roku jako drugi właściciel (wtedy 3 letnie auto) jestem zadowolony jak do tej pory i z serwisowania go w salonie i z komfortu jazdy oraz ogólnych kosztów utrzymania (serwis standardowy oleje filtry (w tym paliwowy i kabinowy oraz olejowy) oraz extra wymiana żarówek rejestracji i ogólne sprawdzenie (w tym żywotność dużej baterii) koszt 209£ w salonie
Marekmam jest offline   Odpowiedź z Cytatem