View Single Post
Stary 19-05-2024, 21:03   #1
d3zet
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-09-2023
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Wymiana poczciwej Hondziny na Mondeo IV

Pierwszy post - więc wypada się przywitać: DZIEŃ DOBRY! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż od jakiegoś czasu powoli przymierzam się do zmiany aktualnej Hondy Civic VIII (UFO) na coś ciut, przede wszystkim, wygodniejszego i bardziej dynamicznego (aktualnie 1.8/140KM) i najchętniej AUTOMAT. Przebiegi to codziennie po 8km w jedną stronę do pracy, i raz na jakiś czas wypad za miasto 50-200KM. Roczny przebieg raczej w okolicach 10k, gaz mnie nie interesuje wstępnie.

Budżet: okolice 45k, z tym, że na auto okolice 40, aby 5 zostało na wstępny serwis.

Na MK5 nie ma co liczyć, więc zacząłem rozglądać się za MK4, znalazłem opcję 2.0, 240KM, Powershift.

Jak z wygodą w tym samochodzie? Mamy tu osoby w okolicach 190cm wzrostu, dłuższa trasa nie sprawia problemów?

Jak serwis tego silnika? Jest to jednostka warta uwagi, czy lepiej szukać czegoś bezpieczniejszego (zdaję sobie sprawę, że główną wadą każdego silnika jest poprzedni właściciel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )?

Jak sprawuje się ta skrzynia? Co jakiś czas mam okazję jeździć DSG od VW i nie ukrywam - no wygodna jest więc jest to mój punkt odniesienia.

Czy w przypadku sedana jest opcja złożyć kanapę z tyłu? Żeby w razie potrzeby przewieźć coś większego?

Przykładowe ogłoszenie jakie znalazłem:

https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6GoWO1.html

Ktoś może oglądał? Na co zwrócić uwagę przy tym modelu? Serwis pozakupowy standardowy? Filtry, oleje w skrzyni i silniku, rozrząd?

Dziękuje serdecznie za każdą jedną radę! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edit

Tutaj znalazłem jeszcze taką opcję, lecz jakoś nie jestem fanem "dokładania pakietów".

https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6Gi14K.html

Ostatnio edytowane przez d3zet ; 19-05-2024 o 21:50
d3zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem