View Single Post
Stary 12-05-2024, 23:04   #9
menen2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 kaszlak 180 ogierów
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Starym S-Maxem do Chorwacji

To może teraz ja. W 2021 chciałem pojechać swoim wozidłem w podróż poślubną. Samochód, mimo 18 lat na karku w tamtym czasie oraz biorąc pod uwagę segment samochodu, był w wyjątkowo dobrym stanie. Dzień przed wyjazdem padła pompa paliwa. Wynająłem samochód z wypożyczalni, Karoq z 21 roku, w momencie jak go dostałem miał poniżej 10.000km przebiegu. Nie dojechaliśmy nim do końca urlopu. Dlaczego to piszę? Każdy samochód może się skiepścić. Chyba nawet tutaj w temacie mondeo o silniku 2.0 ecoblue czytałem, że nowy samochód po przebiegu poniżej 1000km miał wymieniane wtryski. To jest tylko urządzenie mechaniczno-elektryczne. Ilość rzeczy, która może pójść nie tak w trakcie użytkowania jest olbrzymia. Jeśli martwisz się tylko o silnik, to w mojej opinii silnik z lat 2000-2010 jest znacznie lepszym silnikiem niż ten od 2015 do dzisiaj i pociągnie znacznie dłużej. Ty z tego co się zdaje masz silnik DW10C. Sam zajeździłem 2 takie silniki, oba padły przy przebiegu grubo ponad 600.000. Jednym z nich sam osobiście zrobiłem ponad 500.000km w nieco ponad 5 lat. Drugi z nich miał z 15 kierowców więc to co innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli mogę coś poradzić-skontroluj hamulce przed wyjazdem i wymień płyny. Nie zaszkodzi, a głowa będzie spokojniejsza.
menen2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem