View Single Post
Stary 12-05-2024, 01:39   #25
froth
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2021
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Check engine Ford Focus 2011

Cytat:
Napisał thesperado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz może fotkę tych wykresów lub zapis wideo? Wykres skakał na wszystkich, rozumiem że chodzi o wszystkie dwie przed katem. Za to o co chodzi z wykresem korekty na sondach za katem nie rozumiem.
Tak po mojemu p0420, niska wydajność katalizatora, bank 1, czyli zbyt dużo tlenu w spalinach, który nie został wykorzystany w katalizatorze bo ten nie domaga, lub było go za dużo bo ten rząd silnika chodzi na ubogiej mieszance. Może także któraś sonda w tym rzędzie źle mierzyć.
Analiza spalin wylatujących z tłumika niewiele pomoże ponieważ tam sa zmieszane spaliny z dwóch rzędów/katalizatorów. Gdyby pobór spalin do analizy był w miejscu gdzie te spaliny idą na sondę diagnostyczną, wtedy była by możliwość w miarę dokładnego określenia o co chodzi.
Po tamtej sytuacji, jak czyściłem sondy, usunąłem błąd, to znikł do tego momentu.
Postaram się wysłać dziś jakieś zdjęcia/filmiki z wykresu.
Dowiedziałem się nowej rzeczy. Mój znajomy posiadał ten sam błąd (p0420), samochód tracił moc, lecz problemem nie były sondy, tylko zmienne fazy rozrządu(koła zmiennych faz rozrządu), mechanik stwierdził, że koła mają luz i po wymianie problem zniknął. Teraz pytanie, czy to wina sond, czy zmiennych faz rozrządu.


Bump:
Cytat:
Napisał jaskół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po uruchomieniu, na biegu jałowym obroty masz stabilne, czy falują ?
Silnik chodzi równo, obrotomierz ani drgnie.

Ostatnio edytowane przez froth ; 12-05-2024 o 01:50
froth jest offline   Odpowiedź z Cytatem