View Single Post
Stary 08-05-2024, 18:07   #9
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 40
Domyślnie Odp: Rozterki dotyczące Kugi/Escape dla osoby niepełnosprawnej.

Escape (czyli Kuga z USA) 2020 i późniejsze też mają (czy mogą mieć) relingi, chociaż rzeczywiście nie są to "klasyczne" relingi, na które wejdą uniwersalne belki - więc dochodzi dodatkowy koszt. Ale biorąc pod uwagę kwotę, wersje 2020 i tak raczej odpadają.
Mam ten silnik w Escape 2020. Główny problem, który chyba większość ma po jakimś czasie, to zawór EVAP. Tu na szczęście koszt wymiany nie jest duży - na używkę, bo za oryginały Ford chce dość dużo, a chińskie zamienniki szybko padają (to jest Bosch, jakby się uprzeć, można kupić poniżej 100 złotych wersję z inną wtyczką do VAG i skombinować przelotkę, choćby biorąc gniazdko z chińskiego zamiennika za 50 złotychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ten zawór i pęknięty przewód haulcowy to były jedyne usterki, jakie raportował kolega znajomego z przedliftem (2016). Ja kupiłem auto z od razu zepsutym EVAPemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - objaw to zapalanie na wiele razy po zatankowaniu.
Obiło mi się gdzieś o oczy (na forum fordescape.org), że te EcoBoosty miewały też czasem problemy z przeciekaniem płynu chłodniczego na jednym z cylindrów. Trudno mi coś więcej na ten temat powiedzieć.
Nie wiem, jak we wcześniejszych wersjach, ale w 2020 i późniejsze mają problemy z modułem AWD. W niektórych przypadkach może dać się to elektronikowi naprawić.
Natomiast sam silnik fajny, jeździ się nim bardzo dobrze - jest mocny, więc elastyczność jest duża. Jest drobna zwłoka przy dodawaniu gazu, to wynika z automatu - w trybie Sport zwłoka jest mniejsza.
Podstawa to chyba sztuka z dobrym silnikiem i z dobrą skrzynią. Jazda próbna powinna pomóc ocenić pracę skrzyni - jeśli masz doświadczenie z automatami, to pewnie będziesz w stanie to ocenić.
A jeśli chodzi o sprawdzanie aut z USA, to przed Carfaxem warto sprawdzić VIN Googlem - często można znaleźć zdjęcia z aukcji, na której auto zostało sprzedane, i ocenić, czy to była naprawa, czy przebudowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem