View Single Post
Stary 07-05-2024, 17:36   #1
Jarokost
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 21-04-2024
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 Hatchback 5D
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Smile 1.6 Ti-VCT kod SIDA moment dokręcania śrub korbowodu

Cześć,

Doszło do niemiłej sytuacji, zerwała mi się świeca zapłonowa i skruszone kawałki ceramiki wpadły do środka. Musiałem zdjąć głowicę i oddać do splanowania. odessałem okruchy i następnie wydmuchałem ale mam obawy czy jakieś mikro odłamki zostały gdzieś pomiędzy ścianką cylindra, a tłokiem (spoczęły gdzieś na pierwszym pierścieniu). Dlatego chciałbym wyjąć tłok i dokładnie wyczyścić. Przeglądałem manuale dostępne w internecie, albo brak informacji albo nie do mojego silnika. Posiadam także manuale z wydawnictwa Haynes, ale w nich odradzają odkręcanie podpór wału oraz stopek korbowodu, jako, że nie są dostępne oddzielne części zamienne
Cytat:
No separate parts appear to be available
Cytat:
Big-end bearing cap( Note: Do not dismantle the crankshaft and lower block assembly )
Cytat:
Main bearing cap( Note: Do not dismantle the crankshaft and lower block assembly )
No ale jakoś się robi remonty silnika, wymienia pierścienie, panewki.
Wracając do pytania czy ktoś z Was posiada informacje na temat momentu dokręcania śrub stopek korbowodu oraz popór wału lub gdzie mogę znaleźć takie informacje? Nie chciałbym kupować kolejnego manuala za 100zł, w którym napiszą, że nie można tego zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarokost jest offline   Odpowiedź z Cytatem