View Single Post
Stary 03-05-2024, 11:04   #11
dmisiek
ford::average
 
Avatar dmisiek
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 14-03-2007
Skąd: Opole
Model: Focus, hatch
Silnik: 1.6 benzyna 105 KM
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2017,Wrzenie płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym

Witam ponownie,
sytuacja z moim focusem wygląda tak... Dzisiaj przejechałem nim ok 40 km w cyklu mieszanym (miasto, trasa pozamiejska). Przy uruchamianiu trybu serwisowego /silnika komputer pokazał mi na początku temp. ok 30 stopni C. W czasie jazdy temperatura rosła. Przy około 86st C zauważyłem że na kilka chwil spadła do 85/84 st. Później w trakcie całej jazdy licznik stał jakby zamurowany na 90st, raz tylko doszło do 93st. Zatrzymałem się na stacji benzynowej po ok 30 kilku kilometrach, by zatankować i wtedy temperatura pokazywała 93stC. Później podjechałem już ok kilometra do garażu, auto stało jeszcze chwilę pod garażem z włączonym silnikiem. Przy samym wjeżdżaniu zauważyłem że komputer zaczął pokazywać 100st, ale za chwilę temp. już spadała do 99/98st. Co teraz z tym fantem robić?
Czy mam się bać? Czy dalej jeździć i obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha, przed wyłączeniem silnika zajrzałem jeszcze pod maskę i z jednej strony zbiorniczka widać było lekkie wrzenie/ bąbelkowanie...
dmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem