View Single Post
Stary 02-05-2024, 21:45   #1
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie 2.0 ecoboost remont?

Cześć.

2 miesiące temu zakupiłem Forda Fusion 2.0 ecoboost 177kw, produkcja koniec 2018r. Przebieg 106 tys km.
Dzisiaj rano odpalając auto, poczułem lekkie falowanie obrotów (nierówna praca), która ustąpiła po kilku sekundach, oraz pojawił się "check engine". Po podniesieniu maski okazało się, iż poziom płynu chłodzącego jest minimalny (równo z kreską minimum).
Przeglądając tematy na forum, od razu natchnąłem się na temat związany z usterkami silnika...
Nie licząc kopcenia po odpaleniu, mam dosłownie te same objawy co ludzie opisujący problem z pękniętym blokiem silnika (zaznaczam iż nie mam modułu OBD2 aby odczytać błędy z komputera - jestem obecnie w Sztokholmie i jest ot tym bardziej problematyczne).
Reasumując, pogodziłem się już w faktem, iż najprawdopodobniej czeka mnie ściągniecie samochodu do Polski i remont silnika.
Czy jestem w stanie w jakiś sposób sam ustalić powód/typ usterki?
Czy może mi ktoś polecić jakiś warsztat na opolszczyźnie, dolnym śląsku lub śląsku, gdzie spokojnie można oddać auto celem kompleksowej naprawy (włącznie z poprawą tego co fabryka popsuła - o ile się da)?
Zdaję sobie sprawę, iż cena naprawy mała nie będzie, ale szkoda mi tak dobrze utrzymanego i zadbanego samochodu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.
k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem