Temat: [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima
View Single Post
Stary 01-05-2024, 13:53   #505
pawleex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Esio23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy pomocy
Mam problem z klimatyzacją. Tydzień temu została nabita i do wczoraj działała spoko. Dziś klima przestała działać. Kompresor chodzi, wiatrak chodzi, żadnych błędów na panelu i w forscanie. Po zrobieniu adaptacji klap z panelu klimy przez chwilę wieje zimne powietrze, ale po chwili znów jest ciepłe. Takie coś wczoraj sprawdziłem w samochodzie. Mam program i kabel ale nie wiem jakie parametry mam sprawdzić na forscanie aby coś wywnioskować. Proszę o pomoc
Witam.
Odkopię troszkę ten długi wątek.
Mam problem (chyba) podobny do tego cytowanego. Klima załącza się z autem, najpierw chłodzi mocno, i wieje mocno. W miarę obniżania temperatury w samochodzie nawiew zwalnia i temperatura z nawiewu w moim odczuciu też troszkę rośnie. Po jakimś czasie wieje coraz szybciej i coraz cieplejszym powietrzem (zewnętrznym).
Wskazanie panelu: AC ON
Wiatrak: kręci się
Sprężarka: kręci się
Rurka do klimy myślę że jest zimna.

Aby przywrócić chłodzenie klikam AC dwukrotnie, wystarczy szybkie przełączenie ON/OFF/ON i znowu chwilę chłodzi.


Spotkaliście się z takim problemem? Macie jakieś podpowiedzi? Na razie tydzień weekendowy to ciężko będzie się do kogoś dostać, może sam będę mógł sprawdzić jakieś rzeczy.

S-max z 2013r, 2,0 tdci.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawleex jest offline   Odpowiedź z Cytatem