Temat: [Mondeo 2007-2014] Demontaż deski rozdzielczej
View Single Post
Stary 28-04-2024, 15:38   #17
EastWlad
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-07-2023
Skąd: Chełm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Witam. Jestem po wymianie deski, niestety zdjęć nie zrobiłem. W skrócie to:
- okręcić środkowy tunel żeby go cofnąć,bo zaczepy z niego wchodzą w deskę od dolu;
- demontaz osłon słupków przy szybie i bocznych osłon deski rozdzielczej oraz uszczelek drzwi (bo jest wygodniej);
- demontaż schowka pasażera, radia z panelem klimatyzacji, popielniczki, kierownicy i licznika;
- demontaż kolumny kierowniczej-bez niej łatwiej odkręcić poduszkę kolanową kierowcy;
- trzeba odpiąć wtyczki z włącznika świateł, OBD, moduł bluetooth, moduł aktywnego tempomatu, brzęczek parktronik za licznikiem, czujniki temperatury za licznikiem i radiem;
- wyjąć kratkę nawiewu z czujnikiem światła na podszybiu i odpiąć czujnik;
Odkręcamy wszystkie śrubki mocujące deskę i wychodzi elegancko. Przy montażu trzeba ją dobrze wsunąć w zaczepy pod szyba, lepiej sprawdzić gdzie są i zwrócić na to uwagę. Róbcie dużo zdjęć przy demontażu żeby później nie mieć problemów jak ja z kablami- nie pamiętałem co gdzie było,ale miałem inne auto do podglądu. Dla wytrwałych i wyposażonych w narzędzia jakieś 8-12 godzin spokojnej roboty z przerwami. Powodzenia i przepraszam,bo na pewno o czymś zapomniałem
EastWlad jest offline   Odpowiedź z Cytatem