View Single Post
Stary 12-04-2024, 07:03   #253
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 113
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Radar znajduje się za elementem zaznaczonym na czerwono. Każdy grill od MK4, jaki widziałem miał taki element. Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy egzemplarzami z i bez radaru - z zewnątrz wygląda to tak samo.

Tak na marginesie to - nie obraź się - ale zastanawia mnie sensowność dokładania aktywnego tempomatu w przypadku Twojego auta. Miałem focusa mk4 w wersji podobnej do Twojej (mój to był Trend Edition 1,5 ecoboost 150KM, skrzynia manualna, z początku produkcji czyli z 2018 ). Nie miał więc aktywnego tempomatu tylko zwykły, z opcją uwzględniania ograniczeń prędkości. Dużo jeździłem nim po autostradach i często korzystałem z tempomatu, gdy warunki na to pozwalały. Teraz mam nowszego focusa, z automatem i on już ma aktywny tempomat. Działa bardzo dobrze i jest wygodny w trasie, ale po pierwsze właśnie dlatego, że skrzynia jest automatyczna. Gdyby była konieczność ręcznej zmiany biegów, to tempomat aktywny traci moim zdaniem sens. Dodatkowo w pierwszych rocznikach mk4 wciśnięcie sprzęgła pauzowało tempomat, konieczne było użycie przycisku RES, żeby go ponownie uaktywnić. Późniejsze roczniki miały już inaczej - sprzęgło nie dezaktywowało tempomatu - sprawdź jak jest u Ciebie. Po drugie aktywny tempomat daje komfort również dlatego, że połączony jest też z systemem utrzymującym auto na środku pasa ruchu (nie mylić ze standardowym systemem zapobiegającym zjechaniu z pasa). Trend z 2018 nie miał tej opcji. Sprawdź jak jest u Ciebie i czy dokładając ACC dołożysz również to.
Moim subiektywnym zdaniem ACC bez systemu utrzymania na środku pasa, ale przede wszystkim bez automatu nie ma większej przewagi nad zwykłym tempomatem, a koszt jego dołożenia nie jest mały. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CiONq3g.jpg (11.7 KB, 21 wyświetleń)
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem