Temat: [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy
View Single Post
Stary 09-04-2024, 10:51   #513
szparowski
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-04-2023
Skąd: Andrychów
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Question Zapełnianie DPF - interwał, możliwe przyczyny?

Cześć wszystkim!

Kilka miesięcy temu w moim 1.5tdci zaobserwowałem przybywanie oleju silnikowego. Okazało się, że DPF próbuje się wypalać niemalże bezustannie.
DPF został zdemontowany, wyczyszczony i ponownie zamontowany. Po drodze wymieniony został jeszcze termostat i czujniki EGT, do teraz zastanawiam się czy potrzebnie.
Niestety problem nie został wyeliminowany. DPF nie wyrzucał już co prawda błędnych prób wypalania, lecz zapelnial się co 100 do 150km. Świeżo po wypaleniu potrafił Load urosnąć do 50% w przeciągu kilkunastu, moze kilkudziesięcu kilometrów. Wgrany został na nowo soft do sterownika, żeby wyeliminować, czy nasi tam nie byli. Może byli, może nie, DPF dalej się zapełniania w tym samym tempie. Padło tym razem na EGR - chłodniczka wyczyszczona, zawór wymieniony. Przy okazji wtryski sprawdzone, nie leją.
Ale DPF dalej się zapelnia w takim samym tempie.

Auto przejeżdża każdego dnia 60km, w dwóch turach po 30km, drogami lokalnymi, raczej spokojnym tempem. Rozumiem, że jakbym jeździł autotradami każdego dnia, to zapełnienie byłoby mniejsze, ale bez przesady, żeby DPF się wypalal co drugi dzień.

Powiedzcie mi zatem, czy ja już mam paranoje, czy taki interwał jest normalny? Co ile kilometrów u Was dochodzi do wypalania i w jakich warunkach się poruszacie?
szparowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem