View Single Post
Stary 29-02-2024, 10:12   #16
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Witam ponownie po przerwie,

Wcześniejszym problemem okazała się pompa paliwa i po wymianie w połowie stycznia, wszystko było ok, samochód odpalał normalnie, przyspieszał, nie rwał itp. Wszystko było w normie.

Niestety, kilka tygodni później wyjechałem w dłuższą trasę i juz w drodze "do" znów pojawił się "check engine" a samochód stracił moc (na szczęście dopiero pod koniec trasy). Kontrolka wyłączyła się sama po dwóch dniach i samochód jeździł w miarę normalnie. W drodze powrotnej (10 dni później) znów pojawił się "check engine", zmniejszona moc i rwanie przy dynamiczniejszym przyspieszaniu.

Po powrocie udałem się do warsztatu, który wymienił pompę. Komputer odczytuje błędy:

P0012
P0087

To było szybkie sprawdzenie, na dokładniejsze jestem umówiony dopiero za tydzień, ale powiedzieli mi, że samochód prawdopodobnie "do śmieci".

Czy to prawda? Powiedzieli mi, że olej silnikowy nie ma ciśnienia i, że jeżeli silnik nie miał oleju to koniec...

Bump: Dodam jeszcze, że sprawdzili ilość oleju i się zgadza i, że samochód jest na chodzie i w mieście radzi sobie całkiem dobrze.

Powinienem też już wymienić olej i filtry w najbliższym czasie.
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem