Temat: [Mondeo 2007-2014] Przestał działać moduł BLUETOOTH
View Single Post
Stary 22-02-2024, 22:26   #63
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Cześć, wprawdzie temat leciwy, auto nie to, ale zaryzykuję. Poruszone tu problemy bardzo dobrze pasują do tego co się dzieje u mnie.

Ogólnie to nagle przestał mi działać USB i bluetooth.

Posiadam S-Max z 10.2012 z radiem Blaupunkt nx i kartą SD, z nawigacją, premium sound system. W standardzie był USB i AUX w podłokietniku i bluetooth. W komputerze moduł ACM zgłasza się jako BM2T-18K931-AH (Calibration level: BM2T-18K931-AH, Strategia: BS7T-14C164-AL). Samochód jest z Niemiec i od razu na miejscu był wgrywany j. polski i mapy. VC jest po angielsku (różne języki, ale pl nie ma). Przez 3 lata nie miałem żadnych problemów z ww. funkcjami.

W niedzielę podczas krótkiej przejażdżki przyciął mi się dwa razy utwór odtwarzany z USB. Po krótkim postoju, odpaliłem ponownie auto i USB cały czas się wczytywał aż w końcu przestał. Wyjąłem/włożyłem parę razy pendrive i nic. Pomyślałem że to penciak padł, ale w domu go sprawdziłem i wszystko działa.
We wtorek chciałem sparować nowy telefon i nie znalazł radia. Stary też nie widzi, mimo że był wcześniej sparowany.
Po wejściu w opcje radia BT był wyłączony (i co jakiś czas widzę, że jest wyłączony ponownie), jego włączenie nic nie daje, wejście w jedną z trzech opcji BT (usuń urządzenia, przełącz tel i coś jeszcze) powoduje, że mieli, mieli i po jakimś czasie wyświetla brak urządzenia.
Przycisk PHONE działa o tyle, że wyświetla panel telefonu, ale z informacją że brak urządzeń. W lewym dolnym rogu ekranu nie ma żadnej ikonki od zasięgu.
Podczas wkładania pendrive dioda na nim zapala się na ułamek sekundy. Jakieś ładowanie przez ten USB w podłokietniku jest.
AUX nie mam jak sprawdzić.
W radiu po naciśnięciu AUX/CD wyświetla mi się dostępny tylko BT i AUX. USB jest szary.
Kamera cofania i sygnalizacja dźwiękowa z czujników działą.
Voice control nie sprawdzałem bo nie używam.

Wyjąłem na 1,5 h bezpiecznik F43 pod maską i F21 pod schowkiem pasażera. Radio się zresetowało, podałem pin, ale dalej bez zmian. Potem wyjąłem na chwilę wszystkie bezpieczniki pod schowkiem.

Co mogę jeszcze sprawdzić przed demontażem schowka i wyjęciem modułu BT?
Czy w bagażniku są jeszcze jakieś bezpieczniki warte wybebeszenia?
Jak sprawdzić moduł BT? Ktoś pisał wcześniej o podłączeniu do komputera i sprawdzeniu. Na jakimś zdjęciu widziałem jakby gniazdo microusb. Czy to można jakoś sprawdzić w domowych warunkach, czego bym potrzebował?
Czy po zakupie nowego (używanego) modułu trzeba go aktualizować? Jeśli tak, to skąd soft?

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 22-02-2024 o 22:30 Powód: ps
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem