Temat: [Focus 2011-2014] Ecoboost 1.6 więcej pali i kopci.
View Single Post
Stary 19-02-2024, 20:26   #39
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6 więcej pali i kopci.

Używaj auta chłopie i się nie zamartwiaj. Jak 4 lata temu kupiłem zonie Focusa 1.6 ecoboost też naczytałem się o wadach tego silnika. To prawda - to wadliwy motor. Zrobiłem przez 4 lata ponad 60 tys km i motor chodzi. Co musisz zrobić aby poprawić swój nastrój:
1. Odłącz wtyczkę od aktywnej żaluzji chłodnicy - niepotrzebnie podnosi temperaturę silnika. Gdy jest cały czas otwarta silnik pracuje w temp 87-90C. Niższa temp silnika to mniejsza szansa na pekniecie bloku czy tulei cylindra. Chociaż ponoć to nieuniknione w tym motorze ale zawsze odwleczesz to w czasie.
2. W zbiorniczku wyrównawczym zamontuj sobie czujnik poziomu płynu. Ja wpiąłem go w układ czujnika poziomu płynu hamulcowego. Jak pęknie Ci zbiorniczek, wąż od nagrzewnicy czy inny wężyk ubytek płynu chłodzacego będzie Ci sygnalizował komunikatem o niskim poziomie p. hamulcowego. Wskaznik na desce rozdzielczej temp płynu to iluzja. Wszystko jest opisane na forum.
3. Mój też dymi para wodną na biało jak jest chłodniej. Zona jezdzi głównie po miescie i ciezko wygrzac tłumik aby woda zbierająca się w tłumiku odparowała.

To tak po krótce. Nie przejmuj się tak.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem