View Single Post
Stary 11-02-2024, 16:08   #4
beniamin65
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2023
Model: mk5 mondeo
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Znikający i wracający z powrotem plyn chlodniczy

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teoretycznie dopóki nie zbliża się do 100 stopni to ciśnienia nie powinno być przynajmniej znacznego. Powiedzmy jak pokazuje te 95 stopni to realnie w środku płaszcza wodnego może być ponad 100 przy ściankach więc może zaczynać się tworzyć. Sprawdzałeś temperaturę? Tylko realną po obd a nie tą ze wskaźnika na desce. Może w trakcie jazdy gdzieś temperatura rośnie a na wskaźniku to pokaże dopiero jak będzie 115 czy 120 stopni. Może pompa wody nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji czy gdzieś jest coś przytkane i tworzą się w układzie chłodzenia za gorące i za zimne strefy cieczy.

Może być gdzieś mikropęknięcie w bloku silnika/głowicy ewentualnie UPG, chłodnicy egr itd. Dopóki nie da się większego obciążenia to nie puszcza więc CO2 nie pokaże lub nawet jakby rozebrać silnik i dać do sprawdzenia ciśnieniowo to nie do znalezienia, dopóki nie ma takiego ciśnienia i temperatur jak przy normalnej pracy to się nie ujawni.

Miałem tak kiedyś w st220, najpierw zaczął łapać temperaturę przy jeździe (oczywiście na niemieckiej autostradzie) bliskiej Vmax 250-260km/h, później po 10tkm powyżej 200-220km/h, i tak dalej się to obniżało w końcu jak łapał temperaturę powyżej 160km/h to stało się to realnym problemem. Poszedł nowy silnik problem się skończył.

Jak to się mówi jeździć obserwować skoro płyn nie znika, korek nie pomógł a temperatury w normie.
Sprawdziłem temperaturę na forscan, -4 na zewnątrz ,zrobiłem parę km po autostradzie i temperatura 78-80stopni.Poziom płynu bez zmian.
Chyba jeszcze termostat do wymiany bo nie trzyma temperatury na postoju.
Po raz kolejny wyskoczył błąd w forscan ,nie wiem czy ma to cos z tym wspólnego.
B1D27-Obwod pompy płynu chłodzącego
Moduł-Moduł sterujący dodatkowa nagrzewnica
beniamin65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem