Temat: [Mondeo 2014- ] Wyciek oleju z silnika
View Single Post
Stary 09-02-2024, 16:21   #29
rybix
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-03-2023
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po kilku tysiącach też zauważyłem zapocenie na filtrze oleju po zmianie, filtr oryginalny ford. Widocznie trzeba mocniej dokręcać niż w innych silnikach.

Po zakupie miałem taki wyciek z pompy CR że kończył się na tylnej osi całe podwozie zakonserwowane, mieszanka ropy (połamane plastikowe przewody do pompy) i oleju z tej małej przekładni i pompy (choć było uszczelniane 30tkm temu przez mechanika podobno nawet faktura jest jak widać nieskutecznie)

.

Niestety pewnie to też był wyciek z pompy tylko lał się przez łączenie skrzyni z silnikiem.
Czy jest możliwe, że po uszczelnieniu wszystkiego co wcześniej wymieniłem łączenie skrzyni z silnikiem jest znowu zapoocone ale z powodu takiego, że po naprawie wychodzą jeszcze jakieś pozostałości? Gdzieś w tej gąbce mogło coś zostać? Już nie mam siły do tego auta. Czy u was po naprawie to miejsce łączące skrzynie z silnikiem tam gdzie są te czarne gumowe zaślepki są całkowicie.suche?

Ostatnio edytowane przez rybix ; 09-02-2024 o 16:23
rybix jest offline   Odpowiedź z Cytatem