Temat: [Focus 2014-2018] 1,5 EB szarpie jak ciepło
View Single Post
Stary 07-02-2024, 23:50   #1
Blaq123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2021
Model: Focus
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie 1,5 EB szarpie jak ciepło

Witam.

Mam foke z 1.5 EB. Problem z poszarpywaniem przy przyspieszaniu. W zakresie 2,5k-3,5 a czasem i 4k. Przyspiesze, poszarpie tak pare razy ale tak jakby sie przyduszał, następny bieg i but i idzie już ok. Jak jest powyżej 10stopni na zewnątrz to dzieje sie najczęściej. Jak jest koło 0 stopni to na trasie 80Km raz może przydusi. Zależy głownie od temperatury otoczenia i zawsze z pedałem głeboko. Błedów brak. Świece nowe, oryginały (z ASO). Filtry itd ok bo swieże. Ostatnio jedziłem dużo V8 i mam wrazenie jak wsiadłem ze są wibracje na silniku, aczkolwiek moze tak ma być bo 4 gary. Zmieniłem szklanke pompy paliwa na oryginał- nie pomogło. Wałek ok. Czekam na ten poprawiony kolektor jeszcze jak przyjdzie. Zaznaczam od razu- nie ubywa płynu, oleju. Mechanik który chce sie bawić diagnoze to dopiero z koncem przyszłego tygodnia mam sie przypomnieć. Dwaj inni wróżą na start bez diagnozy i wymienili by pół auta na start. Pewnie sie im nie chce jak to bywa.

Kolejna rzecz- ma ktoś dostęp do opisu który czujnik od czego jest w dolocie? bo jest ich kilka
Blaq123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem