View Single Post
Stary 06-02-2024, 21:11   #24
Marcel_WR
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2024
Skąd: Mazury
Model: S-Max mk1
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Brak dźwięku/sygnału z czujników parkowania,

Witam
Parę dni temu stałem się posiadaczem S-Max'a z 2013r.
Kupiłem auto sprowadzone, po przekładce skrzyni z PS na manual w Polsce.
Wyłapałem już dwa mankamenty.

Czujniki parkowania przód+tył
-po wbiciu wstecznego na przłełączniku "P )))" zaświeca się kontrolka "ON", ale nie słychać żadnych dźwięków, kontrolka nie miga.

Połączenie telefonu do rozmów
-telefon znajduje radio, ale w momencie gdy w telefonie należy wpisać PIN, radio przełącza się z trybu "PHONE" na "RADIO" i w telefonie wyskakuje błąd połączenia, PIN "0000" i "1234" nie działa.(Zamówiłem już moduł BT od kolegi "Antej" po poście: https://forum.fordclubpolska.org/sho...42818&page=78) (jutro przyjdzie zobaczymy efekt).

Wpadłem na trop, że radio może być przedliftowe i chciałbym to zweryfikować. Zwracam się do was o pomoc. Jak dotąd po poszukiwaniach na innych kilku forach jedyną osoba, która podjęła próbę pomocy w sprawie BT jest kolega "Antej"(leci od niego moduł BT), a teraz zorientowałem się, że te dwa problemy mogą tkwić w radiu.

1.Czy powyższe mankamenty mogą być związane z tym, że w aucie jest zamontowane inne radio?

2.Czy problem może tkwić w konfiguracji po przekładce skrzyni z PS na manual i potrzebna jest konfiguracja w modułów/radia/parktronika "FORSCAN"?

3.Czy po poniższych numerach można stwierdzić do jakiego auta radio pasuje lub z jakiego pochodzi, czy pochodzi z mojego auta?

UUNIT TYPE: S0CD1X LUB SOCD1X
SERIAL NUMBER: V001574
-jak trzeba wymontuje radio i zrobię zdjęcie tabliczek znamionowych.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


P.S zdjęcie radia zapożyczone. Ale moje jest identyczne.

Ostatnio edytowane przez Marcel_WR ; 06-02-2024 o 21:17
Marcel_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem