Temat: [Kuga 2013-2020] Wymiana reflektora bixenonowego
View Single Post
Stary 29-01-2024, 16:38   #1
karambol123
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-01-2024
Skąd: Wrocław
Model: Ford Kuga MK2 Titanium
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Lightbulb Wymiana reflektora bixenonowego

Cześć,

DANE:
FORD KUGA Titanium 4X4
rok produkcji 2012, generacja MK2 (DM2)
Silnik TDCI 2.0 163KM

Niedawno miałem stłuczke i muszę wymienić u siebie reflektor lewy przedni xenonowy. Numer seryjny zepsutej to był CV44-13D155-AF. W pierw przegrzebałem cały interent żeby zanleźć idealnie taką samą ale nie ma śladu po końcówce "AF".

Nie umiem sam stwierdzić czy jest to xenon czy bixenon, czy skrętny czy nie skrętny. Jak zapaliłem lampę prawą (działającą) to przy światłach drogowych (długich) zapala się obok dodatkowa żarówka ale sam xenon również świeci znacznie intensywniej. Widzę również że w zepsutej prze przełączaniu na długie porusza się zębatka przysłaniająca i odsłaniająca co skłania mnie ku definicji bixenona. Ale wciąż nie wiem czy skrętny czy nie skrętny. Wydaje mi się że nie jest skrętny ale nie wiem jak to sprawdzić.

Jak zadzwoniłem do serwisu FORDa to powiedzieli mi że do mojego samochodu pasują reflektory o nazwie CV-13006-AG i że nie ma u nich w systemie nazwy moich dotychczasowych reflektorów. Domyślam się że nastąpiła jakaś aktualizacja w międzyczasie przez 12 lat i dlatego tak jest.

Teraz gdy szukam używek w Internecie to nie wiem czy wystarczy że kupię lampę z tym oznaczeniem CV44-13006-AG i będzie działać z prawą lampą o starym oznaczeniu i komputer nie wywali błędów.

Poradźcie proszę, jak mam znaleźć pasujący model reflektora.
karambol123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem