View Single Post
Stary 11-01-2024, 13:06   #9248
M.A.J.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150KM@180KM (tedi_k)
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał grzechu913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wyciszenie ,bo jak czytam to ludzie narzekają ,sam myślałem nad superb,ale też głośno,a jest niby lepiej w superb niż w rav4

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Po zakończeniu leasingu na Mondeo 2,0 diesel (sam. służbowy) i wykupie miałem wypożyczoną RAV4 Hybrid z lutego 2022 przez 6 miesięcy zatem bezpośrednie porównanie tych dwóch samochodów z równoległego użytkowania.
Nawet przez chwilę się zastanawiałem czy na kolejny sam. służbowy nie zamówić właśnie Toyoty, ale szybko mi przeszło.
Hałas w RAV4 - dla mnie był nieakceptowalny powyżej 100km/h, przy autostradowych 140km/4 w zasadzie ciężko rozmawiać. Aerodynamika Toi Toia robiła swoje, a brak wyciszenia nadkoli i dachu dokładała się do obrazu.
Brak wygłuszenia dachu - podczas deszczu hałas jak w żuku.
Żeby nie było - samochód świetny do miasta i wokół komina (byle nie przekraczać 100km/h), ciekawie rozwiązany napęd z brakiem sprzęgła i skrzyni biegów (pod względem konstukcyjnym) - choć połączony moment spalinowca i elektryka tylko na przedniej osi powodował ogromne problemy z trakcją, przestronne wnętrze, komfortowe zawieszenie, jak ktoś takie preferuje.
Uciążliwe były drobne niekonsekwencje konstrukcyjne (np. automatyczne wycieraczki nie są połączone z automatycznymi światłami mijania, zatem w deszczu trzeba pamiętać o włączeniu świateł - w przeciwnym razie jedziemy jak duch na dziennych).
Zamówiłem (i odebrałem) Volvo S60 B4 - i nie żałuję ani chwili. Jedyne do czego mogęsię przyczepić to że słychać pracę zawieszenia na dziurawej drodze (S60 jest generalnie twardziej zestrojone niżV60, jakby ktoś pytał)
M.A.J. jest offline   Odpowiedź z Cytatem