View Single Post
Stary 10-01-2024, 09:52   #414
mcteusz
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.0 170HP
Rocznik: 2019
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Też będę budował sobie box na bazie UCDSa. Śledzę już długo wątek i poczynania ale też uważam, że pewne informacje są nieprecyzyjne. Odnosząc się do:
Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Twoje auto to platforma CGEA. C1MCA to stara platforma, na której zbudowany jest np focus mk3.
Jest na to jakiś algorytm, albo miejsce gdzie każdy może sam sprawdzić? Też nie wiem jak jest z moim Tourneo- bacząc na powyższe oraz informacje z początków życia tematu:
Cytat:
Napisał tedi_k
CGEA (Mondeo MK5, S-max MK2, EDGE i inne podobne)
mogę się domyślać, że również mam CGEA.
I teraz dalej... Jeśli powyższe założenie jest prawidłowe, zgodnie z wszelkimi instrukcjami, potrzebuję wpiąć pudełko do tajemniczego GWM.
Potrzebuję więc opisywanego przez tedi_k T-kabla
Na stronie fmods.net jest lakoniczne:
Cytat:
Cars with the CGEA platform must use a connection before the GWM, for example using adapter with C240A.
You can buy it from Aliexress here and the OBD female plug is here
Linki prowadzą do możliwości zakupu, ale jak to u chińczyka bywa, opis jest tak trafny jak strzały ślepego na strzelnicy.
Podsumowując instrukcje są 2 opcje:
kupić wtyczki C240 w wersji female i male oraz wtyczkę OBD2 i polutować sobie z tego odpowiedni T-kabel zgodnie ze schematem
lub kupić gotowy kabel male/famale C240, dokupić wtyczkę female OBD2 i poskładać to do kupy zgodnie ze schematem.

Nie ma jakiegoś gotowca?
Jeśli ktoś posiada zbędny, chętnie odkupię. Nie chce mi się z tym grzebać.
mcteusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem