Temat: [Focus 2011-2014] Silnik kręci, ale nie odpala 1.6 Ti
View Single Post
Stary 29-12-2023, 21:42   #1
MariuszW23
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-12-2023
Skąd: Rzepin
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Silnik kręci, ale nie odpala 1.6 Ti

Witam serdecznie,

Mam Focusa MK3 w kombi z 2013 roku, silnik 1.6 Ti DYB IQDB, żadnych wcześniej problemów, a ostatnio po zaparkowaniu po 2 dniach nie odpalił. Przekręciłem kluczyk, silnik zaczął kręcić, zawsze po sekundzie lub dwóch silnik odpalal. Kilkanaście sekund kręcenia, żadnej reakcji. Odczułem jakby nie brał paliwa, choć przy przekręcaniu kluczyka słyszalny był odgłos pompy paliwa. Naciskałem pedał gazu, ale w ogóle nie reagował. Wziąłem jako amator VGate i poprzez telefon za pośrednictwem car scanner odczytało mi błędy

P0340(02) usterka obwodu czujnika położenia wałka rozrządu
----------------------------
P1708(81) awaria obwodu przełącznika sprzęgła.

Obecnie nie ma żadnych błędów w pamięci, ale Focus dalej kręci i nie odpala. Choć zauważyłem dziwne zachowanie, mianowicie po przekręceniu kluczyka, nie odpalił, pozostawiłem kluczyk w pozycji II, auto nie odpaliło, ale rozrusznik kręcił dalej, wtedy musiałem przekręcić kluczyk i wyjąć ze stacyjki.

Nie mam pojęcia czy to coś z cewką, z przewodami świec czy z tymi czujnikami, choć świece i przewody wymieniałem 6 m-cy wcześniej, czy faktycznie pompa paliwa uruchamia się przy przekręcaniu kluczyka, ale dalej nie podaje paliwa.

Jeśli ktoś miał coś podobnego, proszę o info.

Ostatnio edytowane przez MariuszW23 ; 29-12-2023 o 21:54
MariuszW23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem