View Single Post
Stary 28-12-2023, 17:07   #1
Lukasz.szymkowiak
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Exclamation Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Witam
Mam dziwny problem od dwóch tygodni. Najpierw pojawiły się błędy z systemem parkowania - czujniki raz działały raz nie - chodź nie wiem czy to ma związek z docelową usterką. Następnie podczas jazdy na piątym biegu zwolniło mnie i awaria silnika natychmiastowy serwis. Auto nie zgasło ale nie idzie w zasadzie przyspieszać, trzesie strasznie w środku, ledwo dojechałem do domu 2 km. Telefon do mechanika i następnego dnia podjechał aby tylko sprawdzić co go boli. Odpalanie i o dziwo awari silnika natychmiastowy serwis nie było - paliła się tylko kontrolka check engine, nie trzęsło już nim. Po podpięciu pod komputer błędy wszystkich czterech wtrysków - silnik 1.6 Diesel 116 km - zapomniałem dodać. Nie mam zdjęcia błędów, nie zrobiłem. Po składowaniu błędów, przejezdzka, dość tak ostro i wszystko ok zero błędów. Po powrocie po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownym awaria czujników parkowania. Z racji tego że mechanik nie miał już przed świętami czasu jeździłem tak i nic się nie wydarzyło poza tym że te czujniki parkowania raz działały raz nie. Wczoraj podczas jazdy znów takie przychamowanie i awaria silnika natychmiastowy serwis i zachowanie jak wyżej opisałem (zero przyspieszenia tak jakby był totalny opór na moc oraz telepie całym autem) dojechałem do domu i czekam teraz aż po Nowym roku oddam auto do warsztatu. Czy ktoś podejrzewa co to może być? Lub miał podobne akcje. Czuję że to będzie coś co nie będzie łatwo zdiagnozować....
Lukasz.szymkowiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem