View Single Post
Stary 27-12-2023, 17:00   #43
Arek78Lodz
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 EcoNETIC
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: DPF temperatura za niska przy regeneracji

Zwykły dopalacz par paliwa tzw podgrzanie dpf w celu wypalenia.
Błąd zostaje wyświetlony gdy:
1. Uszkodzona zostaje świeca płomieniowa
2. Uszkodzeniu ulega bezpiecznik (w minimalnym stopniu przekaźnik)
3. Uszkodzeniu ulega pompka paliwa
----------------------------------------
Komputer poda błąd o nie osiągnięciu temperatury wypalania, uszkodzeniu obwodu świecy itd....
U mnie błąd wywalił przy ok 200 000 km.
W pierwszej diagnozie wykręciłem ten podajnik płomienia - okazał się zapchany. Wykręciłem świece ale przez nie uwagę ją spaliłem. Telefon do forda bo wszyscy to wymieniają i się nie bawią z tym cena 1100PLN porażka! Zamiennik ok 600 PLN ale już nie był dostępny. Stwierdziłem że nie mam nic do stracenia i to musi się dać naprawić ale... Podajnik ma takie załamanie przez które nie da sie tego przepchnąć (taka cieniutka rurka). Telefon do znajomego z TIG - rurke przeciąłem, przepchałem i zaspawał mi znajomy za 50 PLN. Podjechałem do Intercars po świece - nie ma takiej o tym symbolu AET 11.721.343 14v dobrałem podobną ISKRA 11 721 053 13,5v cena 46PLN. Po skręceniu zestawu BŁĄD! Patrze bezpieczniki pod maską spalony - wymianka. Kasuję błąd i jadę dalej po chwili załącza się wypalanie... czekam nim zgaszę silnik bo spalanie wzrosło do ok 0,7l/h na postoju i gaszę. Na następny dzień znów po lekkim rozgrzaniu silnika włącza się wypalanie (wzrasta spalanie na postoju z 0.4l/h do ok 0,7l/h) DPF wypalony i git.
Arek78Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem