View Single Post
Stary 26-12-2023, 09:26   #20
breeg1
ford::beginner
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 30-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Mk II
Silnik: 1.6 100
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Falujące obroty na zimnym , kangury.

Witam walczę z moim focusem którego mam od niedawna jest to polift 2011r 1.6 tdci 109km kupiłem go z wydmuchanych uszczelkami wtryskiwaczy zmieniłem komplet , następnie zmieniłem filtr powietrza (był wsadzony 2017)…. Pasek PK tez od nowości… , filtr paliwa ( stary był UFI na dole z naklejka forda moje podejrzenie nikt tego nigdy nie zmieniał) 240k przebiegu . I kroplówka z tec2000 pomijając filtr paliwa (Ok 30 min na wolnych obrotach )



Auto odpala normalnie bez problemów ale falują obroty na zimnym silniku i czuc ze rzuca motorem . Gdy ruszę to zrobi kilka kangurów i mu przechodzi po około 100metrach ,jak jest ciepły to falowanie i kangury nie występują . Wymieniłem zawór EGR bo stary wyrzucał błąd i odcinało moc.. na nowym to samo okazało się ze kable idące do egr są zniszczone i wymagają naprawy ( zawór stary jak i nowy raczej jest Ok. Aktualnie jest odpieta wtyczka od egr (postaram się to dziś naprawić ) https://youtu.be/QlXnEwpGDvg?si=w38ftZ-BuhJY-6Gx

https://youtu.be/QlXnEwpGDvg?si=2UdUgHbyhFqr46sn

Świece 3z4 Są spalone ale wydaje mi się ze niema to wpływu na takie odpalanie na dworze +7/8 stopni



Poniżej filmik z forscana prosił bym o ocenę tych wartości które się tam zmieniają jeśli o czymś zapomniałem to proszę napisać dodam inne PIDy i zrobię kolejny filmik . Jestem jeszcze kilka dni w Polsce jeśli mnie ktoś nakieruje na dobry trafny trop odwdzięczę się jakoś . Wesołych spokojnych pozdrawiam [emoji2]


Edit aktualnie wiązka naprawiona , ładuje akumulator pod prostownikiem bo na postoju miał 11.98, po odpaleniu 14.4V
Jak się naładuje to zrobię adaptacje egr i próbne odpalanie .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1834.jpg (20.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1835.jpg (19.1 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez breeg1 ; 26-12-2023 o 12:25
breeg1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem