View Single Post
Stary 21-12-2023, 17:22   #55
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie spalanie

Witam, mam do Was małe pytanko.
Mam fokusa MKII 1,6 TDCI 90KM. Z samochodem w zasadzie nie mam problemów, silnik pracuje równo, nie szarpie wszystko jest ok. W ostatnim czasie miałem problem ze słabnącym startem od zera ( musiałem przygazować ) i kilka razy silnik zgasł mi bez powodu. Wymieniłem filtr paliwa i wszystko wróciło do normy, czyli dobrej pracy. Ze starego filtra z wachą wylało się jakieś tłuste brązowe dziadostwo, wyglądało jak mega tłuste oka w rosole. Samochód nie bierze w ogóle oleju.
Pytanie moje jednak dotyczy spalania. Spalania w mieście. Do jakiegoś czasu miałem spalanie w mieście na poziomie 7,5 -8 litra gdzie przekłamanie względem komputera wynosiło do 1,5l. Teraz jednak jeżdżę w innych godzinach zwłaszcza jak wracam z roboty. Oczywiście chodzi o mega za****ne korki. Komputerek pokazuje spalanie 7,3 litra ale po sprawdzeniu na stacji wychodzi 11 litrów. Przekłamanie jest w granicach 4 litrów. Więc o co może chodzić i czy w/g was takie spalanie w dużych korkach jest standardem (proszę o info zwłaszcza od osób jeżdżących w takich korkach). Jeżeli jednak nie jest to norma - tak myślę - to gdzie może tkwić problem zwłaszcza że jak pisałem silnik pracuje równo.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem