View Single Post
Stary 15-12-2023, 07:38   #81
papkin44
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: Ford Focus Mk2 Ti-VCT, 115 KM, LPG STAG
Silnik: 1.6 2005r.
Rocznik: 2006
Postów: 191
Domyślnie Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?

To zależy czy wypadło cięgno (najczęściej) czy zepsuł się mechanizm samego zamka (przy zatrzasku maski).

Ja wymieniałem już dwukrotnie. Za pierwszym razem częściowo demontowałem kratkę (grill) i próbowałem kombinerkami obrócić haczyk, ale nie było to łatwe bo dłoń ledwo wchodziła.

Za drugim razem (i to niecały miesiąc temu) wykorzystałem patent z ruskiego VKontakte – wykorzystanie sztywnego drutu, z tym że użyłem pogrzebacza z krótką końcówką, który mieścił się w oczkach grilla. Konieczne jest dobre oświetlenie, choć latarka z telefonu też wystarczy. Jeśli cięgno wypadło od strony przedniej (tj. bardziej w głąb silnika) to wystarczy celować w zaczep (haczyk), a jeśli wypadło tylko od strony samego zderzaka, to albo celujemy w odczepioną część cięgna albo wyszarpujemy cięgno z przedniego zaczepu. Rozwiązanie będzie skuteczne o ile plastikowy zaczep przy zatrzasku maski będzie sprawny (niepołamany, nieodkształcony). Dlatego otwieranie w ten sposób maski to tylko sposób doraźny, na czas zamontowania nowego cięgna (cena około 40 zł).

Nie kupować chińszczyzny z allegro.
__________________
Nie jeżdżę na LPG.

Ostatnio edytowane przez papkin44 ; 15-12-2023 o 07:43
papkin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem