View Single Post
Stary 15-12-2023, 07:10   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: Płyn zimowy do spryskiwaczy - szukamy nieśmiedzącego :D

Cytat:
Napisał Jakoob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Sonax Xtreme zimowy
Na Allegro za 23 zł za 4 litry więc jak masz Allegro Smart to bierzesz 2 bańki i masz darmową wysyłkę. Czasem pojawia się też koncentrat Sonaxa, cenowo wychodzi podobnie albo nawet ciut gorzej (aż dziwne) ale można go sobie dowolnie rozcieńczać, jak idą ostre mrozy to można nawet wlać go bez rozcieńczania. Kiedyś był powszechnie dostępny, teraz go wymiotło i jak się pojawia to albo w chorych cenach albo dostępna 1 sztuka z jakichś czyszczeń magazynu.

Od siebie dorzucę jeszcze polecajkę na Mannola 5024 - to też koncentrat, uzimowiłem nim letni płyn który miałem w 2 autach i też nie było problemu, nic nie zamarzło a zapach, no cóż, zależy mocno od stężenia. Mi nie przeszkadza, ale jest bardziej intensywny niż Sonax. Wg. etykiety przy zmieszaniu 1:1 mamy płyn na -20 stopni, przy zmieszaniu 2 wody : 1 płynu powinniśmy mieć płyn na -10. Co generalnie uznaję za plus dla ekonomii bo jak jest ciągle pogoda około zera to bardziej potrzebujemy wody do spłukiwania soli z mgiełki spod kół aut przed nami a nie rozmrażania szyby i wtedy możemy lać płyn mniej stężony - i też będzie działać.

Oczywiście koncentraty najlepiej się sprawdzają jak mamy dostęp do miękkiej wody wodociągowej, a najlepiej wody destylowanej np. przez domowe filtry odwróconej osmozy - bo jak musimy kupować kolejne banieczki w sklepie no to już się średnio spina budżetowo.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem