View Single Post
Stary 11-12-2023, 11:36   #13
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Nie ma żadnych poważnych błędów z tym związanych... Jest motorek klimatyzacji (o którym wiem, ale wymienię go przed wakacjami, jak będzie ciepło) i czujnik ciśnienia w jednej oponie (to też wiem, ale wymienię go przy okazji zmiany opon. Sprawdziliśmy razem, nic innego nie było.

Mechanik stwierdził, że to zasyfiony katalizator. Polecił kupić taki płyn, jak wspominałem wcześniej, tylko bardziej ogólny. Kupiłem, nalałem płyn (1L), nalałem benzynę (25L) (udało się znaleźć) i pojechałem na chwile na szybszą drogę pomęczyć go na 4-tym biegu. W jedną stronę było średnio. Na początku ok, ale w pewnym momencie jakby odciął całkiem przyspieszenie i miał problem z utrzymaniem prędkości 90 km/h...po krótkim postoju, w drugą stronę było już trochę lepiej. Jechał W MIARĘ normalnie, ale wiem, że potrafi lepiej. Silnik dość mały, ale na 3 i 4 biegu ciśnie do przodu, nawet na 5.

Podsumowując: nie ma błędów, nie ma hałasów, nie ma dymu. Długo kręci na zimnym silniku, dławi się i słabo przyspiesza.

Pojeżdżę nim trochę w tym tygodniu i zobaczymy, czy cud płyn pomoże.
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem